Backlink Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

VagonSoft Eğitim Blogu

Backlink Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Backlink Nedir ? Nasıl Kullanılır ? Web sitenizdeki kullanıcı trafiğini ve markanızın bilinirliğini arttırmak için backlink kullanmak önemlidir. Backlinkler “gelen bağlantılar, tek yönlü bağlantılar, geri bağlantılar” olarak da bilinir. Backlink en basit tanımıyla başka bir web sitesindeki linkin kullanıcıları doğrudan sizin web sitenize yönlendirmesidir. Bu bağlantıların her birini oy olarak düşünebilirsiniz. Başka sitelerde yer alan backlinkleriniz size oy kazandırır ve böylece web sitenizin kalitesi, değeri ve güvenilirliği artar. Ancak elbette ki bunun için iyi backlinklere sahip olmanız gerekir. Bu noktada Keymenz sizler için en kaliteli ve en çok verimi üreten backlinkleri oluşturur.

Backlink Neden Önemlidir?

Backlink kullanarak web siteniz için oy kazanmak sizlere pek çok avantaj sağlar. Bu avantajaları şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Backlinkler aracılığıyla web siteniz için elde ettiğiniz oylar Google ve benzeri arama motorları tarafından çok dikkate alınır. Web siteniz ne kadar çok oya sahipse arama motorlarındaki sıralamalarda da o kadar üstte yer alır.
  • Arama motorlarında popüler olan web siteler popüler olmayanlara kıyasla çok daha fazla ziyaretçi alır. Eğer bu popüler web sitelerinde bir backlinkiniz varsa sizin sitenizin popülerliği de artar. Dolayısıyla daha keşfedilebilir içeriklere sahip olursunuz.
  • Backlinkler aracılığıyla kendi web sitenize birçok kullanıcının yönlendirilmesini sağlarsınız. Böylece sitenizin yönlendirilme trafiği de artmış olur.

Keymenz sizlere sunduğu hizmetlerle bütün bu avantajlara en kolay yoldan ve uygun fiyatlara sahip olmanızı sağlar.

İyi Bir Backlink Nasıl Olmalıdır?

Sizlerin de buraya kadar olan kısımda öğrendiği gibi backlinkler web siteleriniz için çok önemlidir. Siteniz içerisindeki ziyaretçi trafiğini ve tanınırlığınızı etkili bir şekilde arttırabilir. Ancak bütün backlinkler bu konuda yeterince başarılı değildir. Backlinklerden istediğiniz verimi alabilmeniz için pek çok şeye dikkat etmeniz gerekmektedir. Keymenz size backlinkler hazırlarken bütün bu püf noktalarına sizin yerinize dikkat eder ve sizin için en uygun bağlantıyı hazırlar. İşte backlinkinizi işe yarar yapan o püf noktalar…

Backlinkiniz Güvenilir Olmalıdır.

Bir başka web sitesindeki linkin sizin web sitenize ziyaretçi yönlendirmesi elbette ki çok önemlidir. Ancak backlinkiniz ne kadar güvenilirse web sitenize yönlenen ziyaretçi sayısı da o kadar çok olur. Örneğin rastgele bir kişiye ait olan sitedeki backlinkiniz, yetkili ve tanınmış bir web sitedeki backlinkinizden çok daha az ziyaretçi getirecektir.

Bağlantı Metninde Anahtar Kelimeniz Geçmelidir.

Bağlantı metni; backlinizde yer alan ve linke tıklanmadan önce gürülen kelimelerden oluşur. Bu metinde anahtar kelimenizin yer alması kullanıcıların linke tıklama olasılığının artmasına sebep olacaktır. Dolayısıyla bu özellikle backlinklerinizden daha fazla verim almanızı sağlar. Ancak bu noktada aşırıya kaçıp göz yoran bir bağlantı linkine sahip olmaktan da kaçınmalısınız.

Alaka Düzeyine Önem Vermelisiniz.

Backlinkinizi yerleştirdiğiniz web sitesinin içerikleri de en az o web sitesinin güvenilirliği kadar önemlidir. Örneğin kullanıcıları yönlendirmek istediğiniz içerik evcil hayvanların bakımı ile alakalıysa, sanat tarihi ile ilgili içerikler üreten bir web sitesine backlink yerleştirmeniz pek de işe yaramaz. Bu nedenle backlink kullanırken içeriğinize en uygun web siteleri tercih etmelisiniz.

Backlinklerinizde Tekrara Düşmemelisiniz.

Her bir backlinkinizin bir önceki bağlantınızdan farklı bir web sitesinde yer almasına özel göstermelisiniz. Herhangi bir web sitesine yerleştirdiğiniz bağlantı sizin için oldukça etkili sonuçlar sağlayabilir. Ancak aynı web sitesine yerleştirdiğiniz 2. ve 3. bağlantılar ilki kadar verimli olmayacaktır. Bu nedenle bir web sitesine 100 backlink yerleştirmek yerine 10 web sitesine 10 backlink yerleştirmek çok daha akıllıca olacaktır.

VagonSoft Yazılım Seo Hizmetleri için bilgi alın

Web Sitenizin seo analizini yapın!

moradam

Seocu

Yorum Gönder

İsim

Mail Adresi

Website