Akılda Kalıcı Bir Etki Bırakan Kurumsal Kimlik Çözümleri

VagonSoft, markanızın ve işletmenizin kuruluş amacına uygun doğru mesajı müşterilerinize sunmak için stil, tasarım ve estetiği birleştirerek markanızı bir sonraki seviyeye taşıyan profesonyel bir çözüm sunar!

Markasını doğru yansıtanlardan  biri olun!

Kurumsal kimlik, bir organizasyonun tanınmasını sağlayan görsel araçtır. Kurumsal kimliği oluşturan görsel varlıklar ve tasarım öğeleri doğru kullanılmalı ve güncel tutulmalıdır

iogografik
milk2gografik
folkart
angebotseticaret

KURUMSAL KİMLİK ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal kimlik, bir organizasyonun tanınmasını sağlayan görsel araçtır. Kurumsal kimliği oluşturan görsel varlıklar ve tasarım öğeleri doğru kullanılmalı ve güncel tutulmalıdır. Kurumsal kimlik yönetimi; ilgili tüm görsel unsurların ve tasarım öğelerinin kontrol edilmesi, yönetilmesi ve  tüm çalışanlar tarafından doğru kullanılmasının sağlanması sürecidir .

Kurumsal kimlik yönetimi şunları içerir:

  • Çalışanların doğru logolara, yazı tiplerine, resimlere, antetli kağıtlara, kartvizitlere vb. erişmesini sağlamak.
  • Bu kurumsal kimlik tasarım öğelerinin en son sürümün her zaman kullanılabilir olması için bakımını yapmak.
  • Kurumsal kimlik unsurlarının belgelere nasıl uygulanacağını yönetme.
  • Çalışanlar tarafından tasarımda kurumsal kimlik unsurlarının nasıl kullanıldığının kontrol edilmesi.

Kurumsal Kimlik Yönetimi kurumunuzun başarısına katkı sağlar

Küresel şirketler genellikle kendi marka kimliğine sahip birden fazla alt marka içerir, ancak genel bir kurumsal kimliğe sahiptir. Bir kuruluştan gelen her iletişim, mektuplar, e-postalar, belgeler, sunumlar ve notlar dahil olmak üzere kurumsal kimliğini içerir . Şirket yazı tipi, sunum stili, logonun yerleştirilmesi ve boyutlandırılması ve daha fazlası ile görülür. Bunun sonucunda bir kuruluştan gönderilen her belge, o kuruluşun bir ürünü olduğunu açıkça gösterir.

Harici bir alıcıya gönderilen bir belge, güçlü bir kurumsal kimlik içerdiğinde, kuruluş daha prestijli gözükmektedir. Ancak kurumsal kimlik yönetimi zayıf olduğunda ve belgeler yanlış tasarım öğelerini yanlış yerlerde kullandığında bu durum tüm şirketi kötü ve amatör bir şekilde yansıtır. Etkili olmayan bir şekilde yönetilen kurumsal kimlik, şirket için büyük bir sorun oluşturabilir. Kurumsal kimlik, bir şirketin yalnızca bir yazı tipinden veya görüntüden tanınması için yeterince güçlüdür, bu nedenle bunları yanlış kullanmak kuruluşun kurumsal kimliğini zayıflatabilir.

Scroll to Top