Kurumsal Kimlik Çözümleri

Şirket Varlığınızı Geliştirin

KURUMSAL KİMLİK ÇÖZÜMLERİ

Kurumsal kimlik, bir organizasyonun tanınmasını sağlayan görsel araçtır. Kurumsal kimliği oluşturan görsel varlıklar ve tasarım öğeleri doğru kullanılmalı ve güncel tutulmalıdır. Kurumsal kimlik yönetimi; ilgili tüm görsel unsurların ve tasarım öğelerinin kontrol edilmesi, yönetilmesi ve  tüm çalışanlar tarafından doğru kullanılmasının sağlanması sürecidir .

Kurumsal kimlik yönetimi şunları içerir:

  • Çalışanların doğru logolara, yazı tiplerine, resimlere, antetli kağıtlara, kartvizitlere vb. erişmesini sağlamak.
  • Bu kurumsal kimlik tasarım öğelerinin en son sürümün her zaman kullanılabilir olması için bakımını yapmak.
  • Kurumsal kimlik unsurlarının belgelere nasıl uygulanacağını yönetme.
  • Çalışanlar tarafından tasarımda kurumsal kimlik unsurlarının nasıl kullanıldığının kontrol edilmesi.

Kurumsal Kimlik Başarısı

Kurumsal Kimlik Yönetimi kurumunuzun başarısına katkı sağlar

Küresel şirketler genellikle kendi marka kimliğine sahip birden fazla alt marka içerir, ancak genel bir kurumsal kimliğe sahiptir. Bir kuruluştan gelen her iletişim, mektuplar, e-postalar, belgeler, sunumlar ve notlar dahil olmak üzere kurumsal kimliğini içerir . Şirket yazı tipi, sunum stili, logonun yerleştirilmesi ve boyutlandırılması ve daha fazlası ile görülür. Bunun sonucunda bir kuruluştan gönderilen her belge, o kuruluşun bir ürünü olduğunu açıkça gösterir.

Harici bir alıcıya gönderilen bir belge, güçlü bir kurumsal kimlik içerdiğinde, kuruluş daha prestijli gözükmektedir. Ancak kurumsal kimlik yönetimi zayıf olduğunda ve belgeler yanlış tasarım öğelerini yanlış yerlerde kullandığında bu durum tüm şirketi kötü ve amatör bir şekilde yansıtır. Etkili olmayan bir şekilde yönetilen kurumsal kimlik, şirket için büyük bir sorun oluşturabilir. Kurumsal kimlik, bir şirketin yalnızca bir yazı tipinden veya görüntüden tanınması için yeterince güçlüdür, bu nedenle bunları yanlış kullanmak kuruluşun kurumsal kimliğini zayıflatabilir.

Kurumsal Kimlik Yönetimi

Kurumsal Kimliğin büyük kuruluşlarda yönetilmesi zor olabilir

Pazarlama ve iletişim departmanları, belgelerin doğru kurumsal kimliği içerecek şekilde yönetilmesinden genellikle sorumludur. Kurumsal şirketlerin bu belgelerin her güncellemesinin zor olduğu gibi, genellikle bir BT ekibi tarafından dağıtılması gerekir.

Bu nedenle, BT ekiplerinin bunları dağıtmasını beklemek zorunda olduklarından, çalışanların doğru kurumsal kimliğe sahip şablonları almaları uzun zaman alabilir. Sonuç olarak, eski tasarım, markalaşma ve marka unsurları içerebilen eski sürümler çalışanlar tarafından sıklıkla kullanılır ve bu süreklilik eksikliğinden dolayı tüm şirketin kurumsal kimliğini olumsuz etkiler.

Kurumsal Kimlik Yazılımı

VagonSoft kurumsal kimliğinizi yaratır

VagonSoft, kurumsal kimlik yönetimine yardımcı olan profesyonel bir çözüm sunmaktadır. VagonSoft, belge şablonları ve marka varlıkları gibi kurumsal kimlik öğelerini tasarlar ve her zaman güncel tutar . Şirket yöneticilerinin istediği zaman bu belgeleri güncelleme hakları vardır ve güncellemeler kısa bir süre içerisinde şirketin tüm çalışanlara sunulur. Bu sayede güncel kurumsal kimliğiniz her zaman güncel kalır ve size zaman kaybı yaşatmaz.

Güncellenen tasarımlar tüm çalışanlara aynı anda mail atarak erişime sunulur, bu da çalışanların kurumsal kimlik ögelerini kullanmaya devam edebilecekleri anlamına gelir ve bu da şirketlerin kurumsal kimliğini güçlendirir. Eski sürümde kalan kurumsal kimlik tasarımlarınızı veritabanımızda yedeklenir bu sayede ihtiyaç anında tarafınıza sunulmaktadır.