SEO Nedir

VagonSoft Eğitim Blogu

SEO Nedir

SEO “Siteniz arama motorlarında kolayca görülmüyor”, “Site trafiğiniz de gözle görülür bir azalma var ama bir türlü neden kaynaklandığını bilemiyorsunuz.”, “Aniden sizi arayan, destek ya da ürün bekleyen müşteri sayınız ciddi oranlarda düştü.”, “Hızlı bir büyüme ve kazanç istiyorsunuz ama nasıl yapacağınızı bilemiyorsunuz.” İşte tüm bu farazi durumlar için en doğru adrese geldiniz. Büyümenizde, kazancınızın artmasında ve bir an önce marka tanınırlığınızın sağlanmasında en büyük destekçiniz olacağız. Üstüne üstlük tüm bunları en fazla 6 ay içerisinde hayata geçirmek sözüyle.

SEO Nedir?

İşletmelerini internet ortamına taşıyacak olan herkesin mutlaka öğrenmesi gereken SEO, arama motorlarında üst sıralara çıkabilmektir. Sitenizi bu ortamda aranan ilk firmalar arasına sokabilmek için işin ehli ekipler titiz bir çalışma yürütürler. Basit birkaç işlem gibi düşünülse de yanlış yönlendirmeler yapılırsa bırakın ön sayfaya da yer almayı, sitenizin görünmesini bile zorlaştırabilir.

SEO Neden Önemlidir?

Alanının en iyi SEO uzmanlarını ekibinin parçası haline getiren firmamız, en iyi ve en doğru hizmet prensibiyle çalışmalarını sürdürüyor. Özellikle e- ticaret alanında bir numara olmayı hedefliyorsanız ve sitenizin en kısa sürede optimizasyonunun tamamlanmasını istiyorsanız yapmanız gereken tek şey bir an önce SEO desteği almak. Peki, siteniz için SEO nedenli? Birkaç madde iyi özetleyecek olursak;

 • Google arama motoru optimizasyonunda öncelik olarak doğru yürütülen bir SEO çalışmasını dikkate alır. Buradan elde edeceği sonuçlara göre de firmanızın web sitesini düzenli ilerleyişler sayesinde sayfanın en üstlerine çıkarır.
 • Web sitesinin ne kadar tıklandığı ve ne kadar farklı insan tarafından o adrese gelindiği arama motorlarının bir diğer dikkat ettiği unsurdur. Eğer yerinde ve doğru ilerleyen bir SEO çalışmanız varsa, bu durum ilk olarak Google’ın dikkatini çekecektir.
 • Gerek site içi gerekse de site dışı SEO çalışmalarıyla markanızı normalden iki katı hızla potansiyel müşteri kitlenize ulaştırabilmek adına fazlasıyla önemlidir.

SEO Nasıl İyi Sonuçlar Alınır?

Sitelerde SEO çalışmalarını genel olarak ilk dönemlerinden ele alacak olursak, belli başlı kelimeleri kullanmak o süreç için yeterli gelebiliyordu. Hazırlanan çalışmalar, içerikler anlamsız dahi olsa ya da başka yerlerden kopyalansa da arama motorları bunu fark edemiyordu. Dolayısıyla web sitelerinin arama motorlarına girdiği dönemler, ana sayfalarda çıkışı hızlandırıyordu. Ancak günümüze gelindiğinde bu kadar basit bir şekilde ilerlemeyen SEO çalışmaları için en iyi sonuçları SEO uzmanı firmalardan alabilirsiniz. Sıkı bir SEO çalışmasının da en iyi sonuçlara ulaşmayı işte şu noktalar ile sağlıyoruz:

 • Hazırlanan içerik bilgilerinin özgün, zengin ve bol SEO odaklı olması,
 • Güvenilir ve güvenliği en üst seviyede tutan çalışmalar,
 • Akıcı, mantıksal, ilgi çekici ve nokta atışı yapan çalışmalar,
 • Markanız, firmanız ya da ürün/hizmetlerinizle birebir alakalı çalışmalarını işinin ehli SEO uzman ekiplerin sağlayabilmesi.

Vagonsoft SEO Hizmetleri

Ücretsiz Analiz Aracı R10 Seo Araçları

1 Yorum

 • M.Bektaş

  Anlamlı ve detaylı bir yazı olmuş tebrik ederim.

  7 Ağustos 2021
  Yanıtla

Yorum Gönder

İsim

Mail Adresi

Website