Web sitenizi yedeklemek neden bu kadar önemlidir?

VagonSoft Eğitim Blogu

Web sitenizi yedeklemek neden bu kadar önemlidir?

Web Site Yedekleme; Web sitelerimiz sürekli tehlikede. Bilgisayar korsanları, kötü amaçlı yazılımlar, güncelleme sorunları vs… Birkaç saniye içinde tüm sitenizi kaybedebilirsiniz. Bu tür olaylarda, hazırlıklı olmak her zaman iyidir. Yedekleme düzenli olarak yapılmalıdır, çünkü bu sayede web sitenizi kolay ve hızlı bir şekilde geri yükleyebilirsiniz. Web sitenizin bir yedeğe İHTİYACI OLMASININ NEDENLERİ.

Saldırılar, kötü amaçlı yazılım ve virüsler

Web sitenize yapılan saldırılar, bu tür insanlar (hacker) daha ufak web sitelerine düşündüğünüzden daha sık saldırır ve bir gün siz de onların saldırı kurbanları olabilirsiniz. Müşterilerinizin verilerini, kart bilgilerini veya web sitenizde erişim sorunları yaratabilirler. Aynı durum kötü amaçlı yazılımlar ve virüsler için de geçerlidir. Çoğu zaman bu kötü amaçlı yazılımlar kişisel bilgisayarlara saldırsa da, birçok web sitesi virüslerle karşı karşıya kalabilir. Neticede yararlanacakları güvenlik açıklarını arayan binlerce bot var. Yedekleme sayesinde web sitenizin kontrolünü yeniden kazanacak ve mümkün olan en kısa sürede geri alabileceksiniz.

Kullanıcı hataları

Hyperion adlı bir romanda “Bazen bir insanın erdemlerinden ziyade hatalarından daha fazlasını öğrenebiliriz” diye bir kelime var. Küçük bir hata her şeyi mahfedebilir, bu sorunlara basit bir çözüm olarak en önemli unsur yedeklemedir. Yanlışlıkla silinen veriler veya yanlış dosyayı silmek gibi hatalarda yedekleme gününüzü kurtaracaktır.

Sorunlu güncellemeler

CMS güncellemeleri, web sitenizin düzgün çalışması için çok önemlidir. Güncellemeleri düzenli olarak yapmanızın birçok önemli nedeni var ama en yeni güncelleme sonrası web sitenizde hatalar oluştuğunu düşünün ne yapmalısınız? Siteniz çalışmıyor ve/veya eskisi gibi görünmüyor ya da tamamen çöktü, Panik yapmayın. Temiz bir yedeği geri yükleyin.

“Yedek al” muhtemelen bir web sitesi için duyacağınız en popüler tavsiyelerden biridir, ancak bunu dikkate almalısınız. Web sitenizin her zaman kesintisiz hizmet sunması için web sitenizi yedekleme önemlidir.

Yedek Al!

Yorum Gönder

Name

E-mail Address

Website