WordPress SEO Ayarları

VagonSoft Eğitim Blogu

WordPress SEO Ayarları

Daha önce WordPress’in son derece SEO dostu bir CMS servisi olduğunu duymuş olmanız muhtemeldir. Hatta sitenizde WordPress altyapı kullanmaya karar vermenizin sebebi belki de budur. Ancak yine de WordPress SEO ayarları ile çeşitli düzenlemeler yapmanız gerektiğini gözden kaçırmamalısınız. Çünkü internet dünyasında pek çok site, sizinle neredeyse aynı nedenlerle WordPress altyapı kullanmaktadır. Bu nedenle bir adım öne geçmenin yolu ince ayarlama ve optimizasyon seçeneklerine önem vermekten geçiyor olabilir.

SEO söz konusu olduğunda bahsetmeye değer pek çok ayrıntı işin içine girmektedir. Elbette WordPress SEO’dan bahsettiğimizde içerik optimizasyonu bunun dışında kalır. Ancak teknik SEO uygulamalarının SEO projelerinde azımsanmayacak büyüklükte bir alan işgal ettiğini belirtmek gerekir. Nitekim bir site performans açısından başarılı ve kullanıcı dostu değilse içeriklerinin zenginliği bile öne çıkmasında etkili olamaz.

Bu noktada VagonSoft olarak sizlere geniş kapsamlı bir WordPress SEO Ayarları desteği sunduğumuzu belirtmek isteriz. En temel detaylardan en gelişmiş uygulamalara kadar, sitenizin arama motoru performansını tüm detaylarıyla ele almaktayız. Bu doğrultuda gerek sitenizin kurulum aşamasında gerekse de sonrasında sizlere etkili bir SEO desteği sağlamaktayız. Ekibimizde yer alan deneyimli SEO uzmanları, sitenizi geniş perspektiften ele alarak analiz etmektedir. Bunun akabinde planladığımız proje hakkında sizinle fikir alışverişi yaparak hızlı bir biçimde uygulama aşamasına geçmekteyiz. Sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

WordPress SEO Temelleri

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi elbette WordPress SEO Ayarları dostu bir altyapı sunmaktadır. Ancak yine de güçlü bir SEO çalışmasının bu verimli altyapıyı çok daha efektif bir hale getireceği inkar edilemez. Ayrıca internet sitenizin arama sonuçlarında gözükmesi büyük oranda teknik konular ve yükleme hızı gibi temel problemlerle ilgilidir. Yeterince dikkatli davranmadığınızda farkında olmadan bu tür problemlerle boğuşmaya başlamanız muhtemeldir. Bu nedenle başlangıç olarak dikkat etmeniz gereken birkaç adımdan bahsetmemiz mümkündür. Bu adımları uygulayarak sitenizde çok daha iyi bir SEO performansı elde edebilirsiniz:

  • Öncelikle hosting firmanızın site hızına büyük bir etkide bulunduğunu gözden kaçırmamalısınız. Özellikle paylaşımlı hostingler ziyaretçi trafiğinin arttığı saatlerde hızın düşmesine neden olur. Stabil olmayan bir site performansı SEO açısından olumsuz bir faktördür.
  • Benzer bir biçimde tercih edeceğiniz temalar da sitenizin SEO performansına etki yapar. Nitekim WordPress temaları arasında gezinirken tema bilgileri arasında “SEO dostu” ibaresine rastlamış olmalısınız. Ancak gerçekten SEO dostu bir tema bulmak oldukça zordur. Bu nedenle hafif bir tema seçerek özelleştirmelere gitmeniz çok daha akıllıcadır.
  • Sitenizdeki araçların kullanıcı dostu bir tasarımı öne çıkardığını düşünebilirsiniz. Ancak çok sayıda araç kullanmanız sitenizin performansını ciddi anlamda düşürecektir. Dolayısıyla kurulum aşamasında daha minimalist davranmalısınız. Daha sonra ihtiyaç oldukça yeni araçlar ekleyebilirsiniz.
  • Cache eklentilerinden yararlanarak sitenizin tarayıcı önbelleğine alınmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle sitenizin yükleme hızı belli oranda iyileşme gösterecektir. Ayrıca yükleme hızını artırmak için görsel ve JavaScript boyutlarını azaltmayı düşünebilirsiniz. Yukarıda da söylediğimiz gibi düşük bir yükleme hızı SEO açısından önemli bir dezavantajdır.

WordPress SEO Ayarları Profesyonel Destek

Sitenizin SEO performansını artırmak için deneyebileceğiniz bazı basit uygulamaları sıralamaya çalıştık. Ancak bu uygulamaların bir SEO çalışmasında sadece başlangıç olduğunu hemen belirtelim. Dolayısıyla bu adımlardan bir sonuç alamadığınızı düşünüyorsanız profesyonel bir destek almanız aradığınızı çözümü sunabilir. VagonSoft olarak teknik SEO alanında son derece deneyimli bir ekibe sahip olduğumuzu vurgulamak isteriz. Bu doğrultuda WordPress SEO açısından da sizlere en ideal hizmeti sunacağımızdan emin olabilirsiniz.

WordPress Seo Ayarları İçin Kullanılan En Popüler Eklentiler

Rank Math

All İn one

Yoast 

Yorum Gönder

Name

E-mail Address

Website